Понеділок, 20.05.2024, 09:54
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Багряний Іван [63]
Гоголь Микола Васильович [0]
Гончар Олесь Терентійович [84]
Драч Іван [51]
Довженко Олександр Петрович [108]
Кочерга Іван Антонович [50]
Карпенко-Карий Іван К. [83]
Котляревський Іван Петрович [87]
Куліш Микола Гурович [54]
Коцюбинський Михайло Мих. [119]
Куліш Пантелеймон Олекс. [53]
Квітка-Основ'яненко Григорій [33]
Кобилянська Ольга Юліанівна [60]
Костенко Ліна Василівна [101]
Нечуй-Левицький Іван С. [91]
Марко Вовчок [41]
Леся Українка (Косач) [0]
Остап Вишня [66]
Панас Мирний [78]
Рильський Максим [49]
Сосюра Володимир Михайлович [64]
Сковорода Григорій Саввич [39]
Стефаник Василь Семенович [53]
Симоненко Василь [0]
Тичина Павло [0]
Франко Іван Якович [0]
Шевченко Тарас Григорович [0]
Барка Василь [53]
Микола Вороний [35]
Реклама
Головна » Статті » Твори з укр. літератури » Коцюбинський Михайло Мих.

Яким я уявляю собі Василька з оповідання М. М. Коцюбинського "Ялинка" (твір)

Яким я уявляю собі Василька з оповідання М. М. Коцюбинського "Ялинка" (твір)

Герой оповідання "Ялинка" Василько — мій ровесник: "Василькові виповнилося літ дванадцять". Але він був найстарший у сім'ї (де, крім нього, було ще двоє дівчаток) і розумів та поділяв турботи батьків, був співчутливий і уважний до них.

Дивлячись на батька, який у Святий вечір сидів зажурений, похиливши голову, Василько намагався вгадати причину його зажури — "чи того, що нездужають, чи того, що нема грошей викупити від шевця мамині чоботи?"

Коли до хати зайшов чоловік з міста, який хотів купити для панських дітей ялинку, що росла у їхньому садочку, батько погодився, бо ті три карбованці, які дають за ялинку, були дуже потрібні і своєчасні для сім'ї. Василькові було край жаль ялинки, адже це деревце — його, йому батько подарував ялинку, коли хлопчика похвалив учитель. Але Василько стримує свої почуття, бо жаліє батька і розуміє, що той згодився продати ялинку з крайньої нужди.

Хлопчик добрий і співчутливий не тільки до близьких йому людей. З тією ж добротою і розумінням він ставиться до навколишньої природи. Ялинку він сприймає як живу істоту, що здатна, як і люди, переживати різні почуття: радіти, вітаючи гостей, тремтіти від жаху, передчуваючи смерть.

Василькові хотілося плакати від жалю за ялинкою, але він стримувався, бо відчував себе дорослим, якому плакати не годиться. І тільки "дві сльозини скотились йому по щічках".

У сім'ї Василько перший помічник. І тому батько доручає йому важливу справу — відвезти ялинку до міста. Збившись з дороги, хлопчик заблукав у лісі, у нього зламалися сани. Почалася хуртовина, йому було холодно і страшно. Але Василько не розгубився, не запанікував, він шукав вихід із скрутного становища. Автор не розповідає докладно про те, як Василько врятувався від вовків. Ми, читачі, дізнаємося лише про переживання батьків і їхню радість від звістки, що їхній син врятований. І ми теж радіємо за Василька і віримо, що такий хлопчик не пропаде вжитті.

Категорія: Коцюбинський Михайло Мих. | Додав: slav4uk (31.05.2014)
Переглядів: 496 | Рейтинг: 0.0/0
Форма входу
Пошук
Наші партнери
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Всі твори взято з відкритих сайтів простору інтернету. Якщо Ви, являєтеся автором твору і не бажаєте його бачити на нашому сайті, повідомте, і ми вирішимо дану проблему. 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz