Понеділок, 20.05.2024, 04:39
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Багряний Іван [63]
Гоголь Микола Васильович [0]
Гончар Олесь Терентійович [84]
Драч Іван [51]
Довженко Олександр Петрович [108]
Кочерга Іван Антонович [50]
Карпенко-Карий Іван К. [83]
Котляревський Іван Петрович [87]
Куліш Микола Гурович [54]
Коцюбинський Михайло Мих. [119]
Куліш Пантелеймон Олекс. [53]
Квітка-Основ'яненко Григорій [33]
Кобилянська Ольга Юліанівна [60]
Костенко Ліна Василівна [101]
Нечуй-Левицький Іван С. [91]
Марко Вовчок [41]
Леся Українка (Косач) [0]
Остап Вишня [66]
Панас Мирний [78]
Рильський Максим [49]
Сосюра Володимир Михайлович [64]
Сковорода Григорій Саввич [39]
Стефаник Василь Семенович [53]
Симоненко Василь [0]
Тичина Павло [0]
Франко Іван Якович [0]
Шевченко Тарас Григорович [0]
Барка Василь [53]
Микола Вороний [35]
Реклама
Головна » Статті » Твори з укр. літератури » Карпенко-Карий Іван К.

"Комедію нам дайте, ще бичує сатирою страшною всіх і сміхом через сльози сміється над поромами..." Актуальність-творів І. Карпенка-Карого

Твір на тему: ""Комедію нам дайте, ще бичує сатирою страшною всіх і сміхом через сльози сміється над поромами..." Актуальність-творів І. Карпенка-Карого"


I. Загальнолюдські цінності героїв І. Карпенка-Карого; (Письменник умів "заглибитися в душу народу", правдиво розкрити трагедію простих людей. Він довів, що гідність людини не в приналежності до привілейованої касти, а в трудовій діяльності, в простоті та щирості, коханні та взаємоповазі.)

II. Риси героїв "нашого часу". (Безумовно, це прагнення мати якомога більше грошей. А що сучасні бізнесмени? Гроші на першому плані в усіх "крутіїв". Тільки ховають вони їх не в калитку, а в банки-схованки.)

1. Апетити "олігархів". (Як бачимо, апетити сучасних "олігархів" вже не такі, як у Пузиря чи Калитки, їм уже давай більше. І якщо відкриття пам'ятника Котляревському для Пузиря було "без надобності", то сучасні бізнесмени і з мистецтва роблять гроші.)

2. Праця на "фірмача". (Чи багато сьогодні молодих людей влаштувалося на роботу за контрактом чи договором? Дуже мало таких. Бо в умовах суціль¬ного безробіття вони згодні на будь-який заробіток. Тож маємо сучасного Ліхтаренка, який нехтує законом і готовий на все заради дешевої робочої сили, що принесе величезні прибутки.)

3. Вищий соціальний статус. (Інколи сучасне покоління намагається зараху¬вати себе до того чи іншого вищого за статусом товариства, щоб бути за¬можнішими. Значить, у багатьох десь глибоко всередині сидить свій "Мар¬тин Боруля". Не треба втрачати здоровий глузд, бо це викликає двояке ставлення: і сміх, і жаль, і прикрощі.)

НІ. Спосіб життя і мислення героїв І. Карпенка-Карого. (Написане Карпенком-Карим протягом 90-х років XIX століття на сучасну тематику свідчить про його прагнення дати народові п'єси серйозні, моральні, з повчальною метою. Це твори "Батькова казка", "Гріх покаяння", на яких треба вчитися сучасни¬кам "правди життя".)

IV. Осмислення історичного минулого. (Драматургія І. Карпенка-Карого своєрід¬но підсумувала майже столітній розвиток української держави, показала її ці¬лісність. Зокрема, трагедія "Сава Чалий" вчить нас бути мудрими і мужніми, розважливими, обдумувати кожний свій вчинок.)

 

Категорія: Карпенко-Карий Іван К. | Додав: slav4uk (27.04.2014)
Переглядів: 362 | Рейтинг: 0.0/0
Форма входу
Пошук
Наші партнери
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Всі твори взято з відкритих сайтів простору інтернету. Якщо Ви, являєтеся автором твору і не бажаєте його бачити на нашому сайті, повідомте, і ми вирішимо дану проблему. 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz